Jak pisałam w jednym z pierwszych postów KLIK nasza podróż (noclegi) była podzielona na 3 etapy w zależności od tego co chcieliśmy zobaczyć. Ostatnim miejscem noclegowym były tereny bliżej oceanu. Tam w planie mieliśmy po prostu odpoczynek i zwiedzanie okolicy, co już również pokazałam we wspomnianym poście. Dziś udajemy się na jedną z najsłynniejszych plaż LA czyli Santa Monica Beach. 

santa
Jadąc na tę plażę miałam w głowie obraz niczym scena ze Słonecznego Patrolu. Piaszczysta plaża, turkusowy ocean, liczne budki ratownicze i biegający ratownicy/ ratowniczki w czerwonych strojach. Dużo się nie pomyliłam, bo wszystko tam jest :) Dodatkowo mamy jeszcze słynne molo Santa Monica Pier z parkiem rozrywki oraz licznymi sklepikami, pubami, restauracjami oraz tłumem ludzi. 

santa1
santa2
santa3
santa4
Samochó zostawiamy na jednym z podbliskich parkingów i udajemy się spacerem w stronę wspomnianego mola. Tutaj w oddali widać już charakterytyczny diabelski młyn, który możecie kojarzyć z licznych fotografii z tego miejsca. Nie wiem czy gdzieś już wspomniałam o amerykańskiej fladze? Amerykanie wieszają ją wszędzie, dosłownie wszędzie. Na prywatnych posesjach, w knajpach, w witrynach sklepowych, a nawet na rozpoczętych budowach. Można powiedzieć, że amerykańska flaga wyskakuje dosłownie z lodówki. Nie jest to związane z żadnym nadchodzącym świetem. Oni po prostu kochają ten symbol państwowy. 

santa5
santa6
santa7
santa8
santa9
santa10
santa11
Po drodze odkrywamy, że to tutaj pod Santa Monica Pier znajduje się oryginalny Muscle Beach! A ja myślałam, że oryginalny jest tam w okolicy Venice Beach. Jak na złość zaginęły mi zdjęcia z tego miejsca :( Na pewno zobaczycie to w naszym vlogu nakręconym z tego miejsca, a teraz wchodzimy już na samo molo. To w tym miejscu kończy się najsłynniejsza droga w Stanach Zjednoczonych, mianowicie Route 66 łącząca Chicago z Los Angeles. 

santa21

santa12
santa13
santa14
santa15
santa16
santa17
santa18
santa19
I docieramy na sam koniec mola. Muszę przyznać, że zarówno sama plaża jak i deptak są mocno zatłoczone. Miło jest tutaj pospacerować, zobaczyć koniec słynnej Route 66, ale na odpoczynek wybrałabym inną plażę w LA. 

santa20
I standardowo na koniec zapraszam na naszego vloga z tego miejsca <3 Koniecznie obejrzyjcie, żeby zobaczyć klimat tego miejsca :) Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Najczęściej czytane

brownie
tytan
kaloriaaa
MG 85742 3
10884486 983695951644010 225026915 n
niechudne1

Polecamy

szpilki na siłowni | cookies

 zBLOGowani.pl

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd

Ta strona używa ciasteczek, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Brak zmian w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie. Polityka prywatności