Skoro jesteśmy w Las Vegas to trudno nie zabrać Was do opuszczonego miasteczka z czasów Dzikiego Zachodu, znajdującego się ok 70 km od samego Vegas. Nie jest to chyba typowa atrakcja turystyczna, bo wśród polecanych miejsc wartych zwiedzenia będąc w Vegas tego nie znalazłam. Jeśli natomiast interesują Cię takie miejsca to oczywiście je wyszukasz. Osobiście bym to wpisała na listę atrakcji lub miejsc wartych odwiedzenia w tej części Nevady, bo chociaż niewiele tu mamy do robienia, to klimat Dzikiego Zachodu poczujesz doskonale. 

nelson

Z samego Vegas mamy ok godzinki jazdy. Jadąc już drogą nr 165 mijamy dosłownie jedno zamieszkałe miasteczko Nelson, ale kierujemy się dalej aż zabudowania pojawią się po obu stronach drogi. Na pewno rozpoznasz to miejsce. 

mapka nelson

Udajemy się do głównego budynku na posesji, gdzie zostajemy zapoznani z „instrukcja” zwiedzania i opłatami. Koszt zwiedzania wynosi 10$ od osoby za 2 godziny pobytu. Pani informuje nas o zagrożeniach znajdujących się na tym terenie, tzn. o możliwości spotkania węży, które grasują w okolicy i co jakiś czas pojawiają się wśród zabudowań. Kolejna kwestia to groźne kaktusy, które rosną na posesji i które w przypadku kontaktu z ciałem potrafią je pokaleczyć i poparzyć. Na koniec dostajemy oświadczenie do podpisania, oznajmiając tym samym zapoznanie się z zagrożeniami i chęć zwiedzania na własną odpowiedzialność. To teraz idziemy zwiedzać, ale proponuję mieć oczy i uszy szeroko otwarte. Uwaga - obszerna relacja fotograficzna, trudno było zachować tam umiar :) 

nelson2
nelson1
nelson3
nelson4
nelson5
nelson6
nelson7
nelson8
nelson9
nelson10
nelson11
nelson12
nelson13
nelson14
nelson15
nelson16
nelson17
nelson18
nelson19
nelson20
nelson21
nelson22
nelson24
nelson25
nelson26
nelson27
nelson28
nelson29
nelson30
nelson31
nelson34
nelson35
nelson36
nelson37
nelson38

Koniec tej obszernej fotorelacji...jeśli udało Ci się dotrzeć do tego miejsca to zapraszam również na vloga, którego tu nakręciliśmy. Zdjęcia oczywiście nie oddają klimatu, który tam panuje, ale byliśmy i jesteśmy zachwyceni tym miejscem. Jeśli tylko będziesz w Vegas, to szczerze polecam wycieczkę do Nelson Ghost Town. Byliśmy tam dłużej niż 2 godziny, a gdy poszliśmy uregulować opłaty za dłuższy czas zwiedzania to opłat takich od nas już nie pobrano a na koniec wręczono nam nawet zimne napoje na drogę :)  

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Najczęściej czytane

brownie
tytan
kaloriaaa
MG 85742 3
10884486 983695951644010 225026915 n
niechudne1

Polecamy

szpilki na siłowni | cookies

 zBLOGowani.pl

DMC Firewall is a Joomla Security extension!

Ta strona używa ciasteczek, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Brak zmian w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie. Polityka prywatności