Los Angeles to zdecydowanie miasto kontrastów. Z jednej strony widzimy ogrom bogactwa, luksus, bezpieczeństwo, wille i samochody za miliony dolarów, a z drugiej biedę, slumsy i miejsca, w których strach wysiadać z samochodu. W poprzednim wpisie oglądaliśmy luksus, to dziś dla odmiany pokażę Wam ciemną stronę miasta.

skid row

Ta część miasta nie jest wpisana w listę obowiązkowych miejsc do zobaczenia w LA. Nie jest to żadna atrakcja turystyczna, to życie codzienne. Czasem Miasto Aniołów kojarzone jest tylko i wyłącznie z wielkim bogactwem, luksusem, słońcem i palmami, inaczej mówiąc bajecznym i beztroskim życiem. I najczęściej przez wielu turystów zostaje tak zapamiętane.

A kojarzycie z hollywoodzkich filmów mroczne scenerie, slumsy i ludzi palących ogniska na ulicy? Jeśli tak to dobrze, bo to jest właśnie ten drugi obraz Miasta Aniołów. Brud, kartony, śmieci, namioty, bardzo ubodzy ludzie, alkoholicy i narkomani. Przestępczość, gangi uliczne i zerowe bezpieczeństwo.

Wszystkie zdjęcia zostały wykonane z samochodu, nie miałam odwagi wysiadać i biegać tam z aparatem. Zdjęcia nie odzwierciedlają uczucia przerażenia, które się tam czuje.

skidrow1

skidrow2

skidrow3

skidrow4

skidrow5

skidrow6

skidrow8

skidrow9

skidrow10

skidrow11

skidrow12

skidrow13

skidrow14

skidrow15
 DSC9191

skidrow18

Zdjęcia zostały wykonane w Skid Row, dzielnicy znajdującej się w Downtown Los Angeles. Jak mówiłam na wstępie miasto totalnych kontrastów. Nie są to bajeczne i kolorowe widoki, które najczęściej widzimy w relacjach z wakacji w LA :) Wybierając się do LA chciałam je poznać z każdej strony. Nie tylko tej pełnej blasku i piękna, ale i tej smutniejszej, brudniejszej. 

Podobne widoki, chociaż mniej drastyczne możemy spotkać w różnych miejscach LA. Bezdomni i brud to częsty widok, nawet w tych spokojnych dzielnicach. 

skidrow19

skidrow20
skidrow21
skidrow22
skidrow23
skidrow24
skidrow25
skidrow26

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Najczęściej czytane

brownie
tytan
kaloriaaa
MG 85742 3
10884486 983695951644010 225026915 n
niechudne1

Polecamy

szpilki na siłowni | cookies

 zBLOGowani.pl

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd

Ta strona używa ciasteczek, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Brak zmian w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie. Polityka prywatności