Jeśli jesteś włosomaniaczką to zabieg olejowania włosów jest Ci doskonale znany. Jeśli nie należysz do tej grupy, a chciałabyś poprawić kondycję swoich włosów to warto poznać tę metodę bliżej. 

olej1

Jak się domyślasz z tytułu posta olejowanie włosów to nic innego jak nakładanie oleju na włosy. 

.w jakim celu?
W celu poprawy kondycji i wyglądu włosów. Włosy po olejowaniu zdecydowanie łatwiej się rozczesują i mniej puszą, są gładsze i bardziej błyszczące.

.dla kogo?
Olejowanie włosów sprawdzi się u każdego, pod warunkiem dobrze dobranego oleju. Szczególnie przydatne będzie w przypadku włosów zniszczonych, przesuszonych i sianowatych, a także kręconych.

.czym olejować włosy?
Oczywiście olejem :) I tutaj pojawia się mały problem z doborem odpowiedniego oleju do rodzaju swoich włosów. Proponuję zacząć od takiego oleju jaki mamy akurat w domu. Ja swoją przygodę zaczynałam od oleju kokosowego, który po pierwszym użyciu okazał się wyborem zupełnie nie trafionym. Moje włosy po zastosowaniu dosłownie były jednym wielkim sianem, a wszystko dlatego, że włosy wysokoporowate (prawie moje) nie lubią się z olejem kokosowym :) Jeśli zastosowany olej będzie trafiony, na pewno to zauważysz.

.jaką ilość oleju stosować?
Jak we wszystkim sprawdza się zasada umiaru. Na początek proponuję 1-2 łyżki oleju na całe włosy, oczywiście w zależności od długości włosów. W moim przypadku są to 2 łyżki.

.jak często?
I tutaj, jak we wszystkim sprawdza się zasada „działa, pod warunkiem regularnego praktykowania”. Regularnie to jest tyle, ile możesz na to czasu poświęcić. Raz w tygodniu, 2-3 razy? Wybór należy do Ciebie.

.metody olejowania

metody olejowania

.jak długo trzymać olej? 
Proponuję min. 2-3 godziny przed myciem włosów, a raz w tygodniu na całą noc.

.czym zmyć olej?
Szamponem bez dodatków silnego środka myjącego, czyli np. SLS i jego kumpli. 

.wszystko fajnie, a kiedy zobaczę efekty?
Odrobina cierpliwości, regularności i zobaczysz efekty. W moim przypadku pierwsze widoczne efekty były po 3 olejowaniach, czyli jakieś 1,5 tygodnia.

olej

Dziewczyny, która z Was jest również włosomaniaczką i uwielbia olejowanie włosów?

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Najczęściej czytane

brownie
kaloriaaa
tytan
MG 85742 3
10884486 983695951644010 225026915 n
niechudne1

Polecamy

szpilki na siłowni | cookies

 zBLOGowani.pl

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd

Ta strona używa ciasteczek, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Brak zmian w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie. Polityka prywatności