Jeśli jesteś włosomaniaczką to zabieg olejowania włosów jest Ci doskonale znany. Jeśli nie należysz do tej grupy, a chciałabyś poprawić kondycję swoich włosów to warto poznać tę metodę bliżej. 

olej1

Jak się domyślasz z tytułu posta olejowanie włosów to nic innego jak nakładanie oleju na włosy. 

.w jakim celu?
W celu poprawy kondycji i wyglądu włosów. Włosy po olejowaniu zdecydowanie łatwiej się rozczesują i mniej puszą, są gładsze i bardziej błyszczące.

.dla kogo?
Olejowanie włosów sprawdzi się u każdego, pod warunkiem dobrze dobranego oleju. Szczególnie przydatne będzie w przypadku włosów zniszczonych, przesuszonych i sianowatych, a także kręconych.

.czym olejować włosy?
Oczywiście olejem :) I tutaj pojawia się mały problem z doborem odpowiedniego oleju do rodzaju swoich włosów. Proponuję zacząć od takiego oleju jaki mamy akurat w domu. Ja swoją przygodę zaczynałam od oleju kokosowego, który po pierwszym użyciu okazał się wyborem zupełnie nie trafionym. Moje włosy po zastosowaniu dosłownie były jednym wielkim sianem. Jeśli zastosowany olej będzie trafiony, na pewno to zauważysz.

.jaką ilość oleju stosować?
Jak we wszystkim sprawdza się zasada umiaru. Na początek proponuję 1-2 łyżki oleju na całe włosy, oczywiście w zależności od długości włosów. W moim przypadku są to 2 łyżki.

.jak często?
I tutaj, jak we wszystkim sprawdza się zasada „działa, pod warunkiem regularnego praktykowania”. Regularnie to jest tyle, ile możesz na to czasu poświęcić. Raz w tygodniu, 2-3 razy? Wybór należy do Ciebie.

.metody olejowania

metody olejowania

.jak długo trzymać olej? 
Proponuję min. 2-3 godziny przed myciem włosów, a raz w tygodniu na całą noc.

.czym zmyć olej?
Szamponem bez dodatków silnego środka myjącego, czyli np. SLS i jego kumpli. 

.wszystko fajnie, a kiedy zobaczę efekty?
Odrobina cierpliwości, regularności i zobaczysz efekty. W moim przypadku pierwsze widoczne efekty były po 3 olejowaniach, czyli jakieś 1,5 tygodnia.

olej

Dziewczyny, która z Was jest również włosomaniaczką i uwielbia olejowanie włosów?

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Najczęściej czytane

brownie
tytan
kaloriaaa
MG 85742 3
10884486 983695951644010 225026915 n
niechudne1

Polecamy

uczymyfit logo

szpilki na siłowni | cookies

Our website is protected by DMC Firewall!

Ta strona używa ciasteczek, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Brak zmian w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie. Polityka prywatności