Nie znam kobiety, która jeszcze nigdy się nie odchudzała. Znam za to wiele, którym to nie wyszło i jeszcze więcej, którym kilogramy wróciły. 

bez diety

Sama też się odchudzałam. Nawet kilka razy. Dodam tylko, że tak naprawdę to nigdy nie miałam z czego. 2-3 dodatkowe kilogramy i powód do odchudzania gotowy. A pierwszy raz to się odchudzałam dawno temu. W szkole średniej, czyli jakieś 18 lat temu. Jak widać, temat odchudzania jest stale na czasie. Zatem jeszcze raz…

Porozmawiajmy o odchudzaniu z innej strony.

Na wstępie odpowiedz sobie szczerze na kilka pytań.
- Ile razy w życiu się odchudzałaś?
- Ile razy Ci nie wyszło?
- Ile razy kilogramy wróciły?
- Ile razy się poddałaś?
- Ile razy zaczynałaś „od jutra, od poniedziałku, od nowego miesiąca”?
- Ile razy tak bardzo chciałaś, ale jakieś magiczne siły Ci to utrudniały?

Raz? Kilka? A może wiele.

Jeśli był to raz, to szczerze Ci gratuluję. Jeśli kilka lub więcej, to również mam dobrą informację. Prawdopodobnie jesteś bogatsza o doświadczenia, co jest cenną lekcją i wskazówką na przyszłość. 

I jeszcze jedno pytanie. Najważniejsze.
- Czy wiesz dlaczego tyle razy zaczynałaś?
- Czy wiesz, które elementy Ci przeszkadzały w tym procesie i czy wyciągnęłaś wnioski?

.mój podział odchudzania
O ile teoria jest prosta na papierze, o tyle praktyka czyli samo życie jest już znacznie trudniejsza.

bez diety3.samo życie
Na tym chciałabym się skupić w serii „odchudzanie bez odchudzania” bo wielokrotnie spotykam się sytuacją, że teorię to my znamy, a mimo to dalej nam nie wychodzi. Nie ma tutaj nic szczególnego, bo ja również teorię znam, a mimo tego wielokrotnie skręcałam z drogi. Co z tego, że wiemy co trzeba zrobić by schudnąć, kiedy przychodzi weekend i nagle wszystko szlag trafia. Co z tego, że rozumiemy skąd się biorą dodatkowe kilogramy, jak i tak trudno nam przestrzegać sztywnych wytycznych. Co z tego, że bardzo chcemy i planujemy, jak i tak nam nie wychodzi?

Muszę tutaj wspomnieć jeszcze o pierwszym odcinku naszego podcastu KLIK, w którym rozmawiamy o etapach zdrowego stylu życia. Po tym podcaście wiele osób pytało, jak wyjść z etapu drugiego i zacząć się cieszyć zdrowym stylem życia w pełni? Ta seria w dużej mierze będzie również moją drogą na odcinku 2-3, czyli doświadczeniem zebranym na przestrzeni ostatnich kilku lat praktyki własnej i obserwacji osób, z którymi współpracowałam i współpracuję w zakresie m.in. opieki treningowej podczas odchudzania.

Postaram się tutaj przedstawić szereg innych, kluczowych kwestii, na które na papierze często nie ma miejsca. Kwestii, które mają wpływ nie tylko na udany proces odchudzania, ale przede wszystkim takich, które mają poprawić jakość naszego życia na każdej płaszczyźnie. Porozmawiamy m.in. o właściwym podejściu do odchudzania, o naszym nastawieniu do tego procesu, o emocjach, które często temu towarzyszą, o złych nawykach, które ten proces utrudniają, o celach, motywacji i wartościach, które mogą nam to ułatwić, a także o relacji z jedzeniem, o którą warto zadbać od samego początku. Wszystkie te kwestie są kluczowe i to od nich warto rozpocząć, by proces odchudzania przebiegał sprawnie i efektywnie. 

.teoria
Nie będziemy w tym cyklu omawiać kolejny raz całej teorii, bo przez ostatnie kilka lat była ona omawiana przez nas na różne sposoby - liczne wejścia live i materiały na YouTube Jacka KLIK, szkolenia stacjonarne i szereg różnych treści o tej tematyce w naszych SM. Dodatkowo podsumowaniem tej tematyki są materiały edukacyjne na naszej platformie do nauki online Uczymy Fit KLIK. Zatem jeśli interesuje Cię tylko teoria to odsyłam do tych miejsc.

I tak sobie pomyślałam, że jeśli chodzi o teorię odchudzania to udostępnię dodatkowo kod zniżkowy „szpilka” co zagwarantuje Wam 18% zniżki – z racji tej mojej pierwszej diety 18 lat temu :)

Materiały objęte kodem:
- kurs „Odchudzanie w 5 krokachKLIK
- wykład „Jak schudnąć bez dietyKLIK
- minikurs „Spowolniony metabolizm podczas odchudzania” KLIK

promocja
Poza teorią w tej formie, mamy również mini-serię podcastu "Odchudzanie w praktyce", gdzie omawiamy te kwestie w zupełnie luźny sposób, także serdecznie zapraszam do  wysłuchania odcinków z tej serii. Tytuł podcastu - "nieDOPOWIEDZIANEKLIK.

I chociaż wiem, że nie samymi kilogramami człowiek żyje, to właśnie dodatkowe kilogramy mogą być (nie muszą) odzwierciedleniem naszego życia.

Tyle słowem wstępu, do następnego!

Ps. Jeśli przychodzą Ci do głowy jakieś problematyczne kwestie w tej tematyce, śmiało pisz. Może uda nam się je tutaj wspólnie rozwiązać :)

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Najczęściej czytane

brownie
szczota1
tytan
MG 85742 3
kaloriaaa
10884486 983695951644010 225026915 n

Polecamy

uczymyfit logo

szpilki na siłowni | cookies

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd

Ta strona używa ciasteczek, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Brak zmian w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie. Polityka prywatności