Aktywny wypoczynek, muzyka, pełen chillout. To 3 słowa, które mi przychodzą do głowy na myśl o Venice Beach, najczęściej odwiedzanej plaży w Los Angeles.

venice

Kiedy myślę Kalifornia, to w głowie mam następujące obrazy: słońce, jeszcze więcej słońca, ciepły piasek, tłumy ludzi, surferzy, uśmiech, deskorolki. I z taką myślą wybieramy się na Venice Beach. Jacek to miejsce widział wielokrotnie, bo to jego kolejny raz tutaj. Ja z kolei wszystko widzę pierwszy raz. W sumie to właściwszym określeniem byłoby „chłonę” pierwszy raz.

Zwiedzanie zaczynamy od słynnej Muscle Beach Venice. Miejsce doskonale znane w świecie sportów sylwetkowych i siłowych, które swoją historią sięga lat 1959/1960. To w tych latach, po zamknięciu oryginalnej Muscle Beach, znajdującej się przy Santa Monica Pier, entuzjaści fitnessu przenieśli się w okolice zwane "The Pen". To tu zaczęli trenować i organizwoać pokazy ciężarowo-kulturystyczne, ściagąjąc coraz większe tłumy ludzi. W 1987 r. miejsce to otrzymało obecną nazwę "Muscle Beach Venice". 

venice1
venice2
venice3
venice4

venice5
venice6
venice7

Oryginalna Muscle Beach została zamknięta w 1959 r. na skutek nieprzyjemnych zdarzeń, które miały tam miejsce. Rok wcześniej dwóch trenujących olimpijskich ciężarowców zostało oskarżonych o molestowanie afroamerykańskich dziewcząt. Miejsce, które w efekcie popularyzacji fitnessu ściągało tłumy ludzi z przeróżnych kręgów, stało się uciążliwe dla konserwatywnych okolicznych mieszkańców. Splot powyższych wydarzeń sprawił, że Rada Miejska Santa Monica znalazła sposób na zamknięcie tego miejsca. W ten sposób Muscel Beach trafił do Venice. 

Początki Muscle Beach Santa Monica sięgają, uwaga....późnych lat 30-tych, kiedy to pewna drobna kalifornijska blondynka na skutek siedzącej pracy zaczęła przybierać na wadze. Mowa o Abbye "Pudgy" Stockton, która właśnie w tym miejscu, przy plaży Santa Monica, zaczęła trenować z lekkimi hantlami. To ona, "pierwsza dama żelaza", w krótkim czasie przyczyniła się do popularyzacji tego miejsca. 

venice33
venice34
Nie wiem którego roku sięgają pierwsze "zawody sylwetkowe", ale zobaczcie co wynalazłam :) To co u nas obecnie przeżywa rozkwit w postaci np. zawodów, tam popularne było już 70 lat temu. 
venice35
venice36venice37Koniec ciekawostek, lecimy zwiedzać dalej :) Miejsce do akrobacji, boiska do koszykówki, boiska do siatkówki i skate park. Gdzie nie spojrzysz tam widać i czuć "aktywność". 

venice8
venice9
venice10
venice11
venice12
Wzdłuż wszystkich aktywnych stref rozciąga się z kolei Venice Beach Boardwalk czyli półtorakilometrowy deptak, skupiający sprzedawców i artystów ulicznych. Na deptaku jest głośno. Z każdego stoiska gra inna muzyka. Spacer deptakiem nie należy do najprzyjemniejszych atrakcji, ale trzeba go przejść by wraz z unoszącym się zapachem przeróżnych ziół poczuć klimat tego miejsca w pełni. 

venice13
venice14
venice16

venice17
venice19
venice20
venice21
venice22
venice23
venice24
ps. W przeciwieństwie do naszej plaży miejskiej w Giżycku, tutaj nikt nie pobiera opłat za korzystanie z WC. Pod względem czystości jest różnie, zależnie od pory dnia :) 

venice25
venice26
venice27
venice28
venice29
venice30
venice31
venice32
To tu znajduje się z kolei słynne wejście na całe Venice Beach. Kojarzycie taki wiszący napis "Venice"? Niestety ja swoje zdjęcie zgubiłam, więc zapożyczam z internetu, byście wiedzieli o czym piszę :) 

KMD16VeniceBeach 0274lg 5899753a3df78caebc6315a3                                                                                                                                                                  źródło: https://www.tripsavvy.com/

Koniec naszego spaceru po Venice. Moja wyobraźnia o tym miejscu nie była mylna. Było słońce, był ciepły piach, były deskorolki, byli surferzy i masa aktywności pod różną postacią. Było jeszcze coś. Coś czego u nas nie dostrzegam - to tona uśmiechu na każdym zakręcie. 

Źródło czarno białych zdjęć: 
1. Pinterest.com 

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Najczęściej czytane

brownie
tytan
kaloriaaa
MG 85742 3
10884486 983695951644010 225026915 n
niechudne1

Polecamy

szpilki na siłowni | cookies

 zBLOGowani.pl

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd

Ta strona używa ciasteczek, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Brak zmian w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie. Polityka prywatności